Aplikace a hry pro mobilní telefony

Platforma Java 2 Micro Edition


Následují aplikace a hry určené pro mobilní telefony byly vyvinuty pro společnost Expandex Corporation, LTD. Ke spuštění vyžadují mobilní telefon podporující J2ME ve verzi MIDP1.0, CLDC1.0 nebo vyšší. Některé z nich byly přeloženy do několika světových jazyků a prodávají se v řadě evropských zemí.

Distribuce i podpora těchto aplikací a her je zcela v kompetenci zmíněné společnosti. V případě zájmu o některou z aplikací doporučuji navštívit stránky http://www.mobilhry.cz/, http://www.yop.cz/ nebo http://www.expandex.com/.

Mine Sweeper

Mine Sweeper - nebo také česky Hledání min - je klasická hra známá z operačních systému Microsoft Windows. Úkolem hráče je v co nekratší době odkrýt všechna pole bez min. Pokud hráč odkryje pole, na kterém je mina, prohrává. Ve hře je možné volit ze tří možných úrovní obtížnosti nebo si zvolit úroveň vlastní nastavením velikosti pole a počtu min. Pro tři předdefinované obtížnosti je navíc k dispozici tabulka nejlepších hráčů. Hra funguje na většině telefonů podporujících mobilní Javu.

Mine Sweeper Mine Sweeper

Solitaire

Hra Solitaire je jednou z mnoha verzí hry vydané na mnohých platformách. Hráč má za úkol setřídit karty podle barev na kupičky. K tomu má k dispozici pracovní stůl, kam si může jednotlivé karty odkládat, ale vždy pouze podle určených pravidel, což děla hru složitější. Hra podporuje většinu dostupných J2ME platforem včetně černobílých, na kterých ale může být problém jednotlivé karty od sebe odlišit. V nastavení je možné zvolit velikost karet, hru na čas, vibrace a vizuální vzhled hry.

Solitaire Solitaire

Erotic Puzzle

Tato hra je variací na hry typu "skládání obrazů". Motiv je rozřezán na čtverce a ty jsou po té zpřeházeny při čemž úkolem hráče je složit zpět výsledný motiv. Aby hra dostála svému názvu, jsou použity motivy erotické. Součástí hry je několik úrovní, kterými musí hráč úspěšně projít, aby si nakonec mohl vychutnat dokončení hry. Jako průvodkyně hrou vystupuje dívka Jess, která se postupně odhaluje.

Erotic puzzle Erotic puzzle

TV program

Už z názvu je patrné, k čemu aplikace slouží. V současné době jsou k dispozici programy čtyř českých televizí: ČT1, ČT2, TV Nova a TV Prima. Program je poskytován na týden dopředu a jeden den zpět. Součástí aplikace je také vyhledání právě vysílaného a následujícího pořadu a vyhledávání v televizních programech. Je možné zvolit výpisy spolu s informacemi o programech nebo jen seznam pořadů. Hra je podporována na všech mobilních telefonech s implementací J2ME.

TV program TV program

Svátky

Aplikace Svátky je určena k zobrazení kalendáře a k němu korespondujícího seznamu jmen. Kalendář je zobrazen po měsících. Vizuální stránku aplikace lze upravit a přizpůsobit tak různým mobilním telefonům, navíc je možné zobrazovat kalendář stále stejnými barvami nebo pomocí barev ročních období. Mezi funkce programu patří vyhledávání a skok na uživatelem definovaný datum.

Svátky Svátky

Kurzy měn

Aplikace Kurzy měn slouží k zišťování aktuálních kurzovních lístků pro jednotlivé měny, převodu částek podle aktuálních kurzů a vyhledávání nejlepších kurzů pro převod u českých bank. Aplikace funguje na všech typech mobilních telefonů s podporou J2ME.

Kurzy měn Kurzy měn